17 kwietnia 2016 r. w sali OSP w Laskach odbyła się wieczornica poświęcona rocznicy śmierci Patrona Zespołu Szkół w Laskach Jana Pawła II. Galeria!!!

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa zorganizowana przez Urząd Gminy w Trzcinicy dotycząca 1050 rocznicy chrztu Polski. Były to prace dzieci z terenu gminy Trzcinica. W niedzielne popołudnie uczniowie zaprezentowali lokalnej społeczności fragment z bogatej biografii Karola Wojtyły. Wszyscy biorący udział w wieczornicy dołożyli wszelkich starań, by zaprezentować się jak najlepiej. A więc w scenerii mającej oddać klimat watykańskiego pokoju, w którym odchodził Karol Wojtyła, uczniowie w bardzo sugestywny sposób odtworzyli atmosferę kwietniowych dni sprzed jedenastu laty. Mieszkańcy Lasek licznie przybyli na uroczystość i wysoko ocenili walory artystyczny programu. Aktorzy i chór "Violino"dostali od publiczności owacje na stojąco. Wszyscy zgodnie podkreślali, że uczniowie wspaniale odegrali swoje role. Wśród gości znaleźli się m.in. Wójt Gminy Trzcinica pan Grzegorz Hadzik, ksiądz dziekan Wiesław Cieplik, ksiądz proboszcz Rafał Czmyr, dyrektor Zespołu Szkół w Trzcinicy pani Małgorzata Hadzik. Nad projektem i przebiegiem wieczornicy czuwały pani Magdalena Skóra, pani Ewa Mikołajczyk i pani Danuta Wieczorek. Dyrektor pani Hanna Smyrek serdecznie podziękowała mieszkańcom i gościom za tak liczne przybycie, a młodzieży i nauczycielom za niezwykły i pełen wzruszeń spektakl.