16 kwietnia 2016 r. we Wronkach odbył się finał wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Wzięła w nim udział uczennica klasy VI Dominika Smyrek, która w etapie powiatowym zajęła I miejsce. Wyjazd do Wronek został zorganizowany przez Zarząd Powiatowy OSP Kępno. Konkurs przebiegał dwuetapowo. W I etapie należało rozwiązać test składający się z 40 pytań. Do II etapu - ustnego zakwalifikowało się po 5 najlepszych osób z każdej kategorii wiekowej. Organizatorzy konkursu stanęli na wysokości zadania. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić m.in muzeum ziemi wronieckiej. Wszyscy otrzymali upominki, a zwycięzcy cenne nagrody. Pomimo iż naszej uczennicy nie udało się dojść do ścisłego finału, to wróciła zadowolona i pełna wrażeń. Było to bowiem kolejne ciekawe doświadczenie znaleźć się w gronie najlepszych w województwie. Do kolejnych etapów w/w konkursu Dominikę przygotowywała pani Alina Gawlik. Warto dodać, że nasza szkoła po raz drugi znalazła się w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej.