25 kwietnia 2016r. w Potarzycy koło Jarocina odbył się XVI Wojewódzki Konkurs Astronomiczny dla Gimnazjów organizowany przez Planetarium im. Twórcy Andrzeja Owczarka, Centrum Oświatowo – Kulturalne im. Jana Heweliusza w Potarzycy oraz Potarzyckie Stowarzyszenie Oświatowe.

W tym roku konkurs odbył się pod hasłem "Układ Słoneczny to nie tylko Słońce i planety".
Konkurs zawsze jest wielkim wyzwaniem dla gimnazjalistów, ponieważ astronomia należy do trudnych dziedzin nauki. Eliminacje szkolne w/w konkursu odbyły się 2 kwietnia 2016r. i cieszyły się wśród uczniów dużym zainteresowaniem. Do etapu gminnego zakwalifikowało się 6 uczniów, z których trzech najlepszych reprezentowało Zespół Szkół im. Jana Pawła II na etapie wojewódzkim. Były to następujące uczennice: Kornelia Noculak, Anna Parzonka oraz Milena Wojdyga. Uczennice przygotowywały się pod kierunkiem Pani Ewy Mikołajczyk. Zmagania konkursowe nie należały do łatwych, uczniowie mieli do rozwiązania 23 zadania z dziedziny astronomii. Poradzili sobie jednak z nimi znakomicie.
Dwie uczennice osiągnęły ogromne sukcesy: Kornelia Noculak została laureatką pierwszego miejsca, zaś Milena Wojdyga zajęła piąte miejsce. Gratulujemy naszym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów.