6 maja w naszej szkole odbył się apel poświęcony 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Galeria!!!

Klasa I gimnazjum pod opieką wychowawczyni pani Magdaleny Skóry przygotowała wspaniałą lekcję historii w oryginalnej formule. Uczniowie w strojach z epoki nadawali "Fakty" ze studia telewizyjnego relacjonując bieg zdarzeń sprzed lat. Chór "Violino" pod batutą pani Danuty Wieczorek w przerwach reklamowych zapraszał do wysłuchania pieśni patriotycznych, a na ekranie ukazywała się prezentacja multimedialna przygotowana przez panią Ewę Mikołajczyk, będąca doskonałym tłem całej uroczystości. Po lekcji historii przyszedł czas na lekcję sztuki. Uczniowie zaprezentowali piosenki i wiersze poświęcone Polsce. Dyrektor szkoły pani Hanna Smyrek oraz Wójt Gminy Trzcinica pan Grzegorz Hadzik w swoim wystąpieniu pogratulowali dzieciom i młodzieży ich uzdolnień i talentów.