19 maja klasa IIa pod opieką pani Moniki Bartkowiak oraz pani Joasi Jenda wyruszyła na długo wyczekiwaną wycieczkę. Pogoda dopisała więc już od rana humory były wyśmienite. Celem podróży była największa Wioska Indiańska w Europie oraz miasteczko Laredo Town. Galeria!!!

Dzieci mogły obejrzeć oryginalne Tipi (domy Indian), totemy, historie piktograficzne na skórach, oryginalne stroje, narzędzia codziennego użytku oraz obozowisko traperów i poszukiwaczy złota. W formie zabawy uczniowie przenieśli się w świat Dzikiego Zachodu. Zostali powitani przez groźnego Szeryfa. Pokonywali Indiański Tor Przygody: Most Irokezów, Równoważnię Szoszonów, Belkę Apaczów i kanion z przeszkodami. Dzieci otrzymały indiański tatuaż i indiańskie imię. Wspaniałą atrakcją była wizyta u starego trapera i płukanie złota. Nie zabrakło także pobytu na placu "Piaski Arizony" gdzie dzieci mogły wykazać się sprawnością fizyczną i świetnie spędzić czas. Uczniowie wrócili do domu zafascynowani Dzikim Zachodem i pełni wrażeń.