W miesiącu maju nasze przedszkole odwiedzili goście, którzy poprzez swoją pracę pomagają ludziom niosąc im pomoc w niebezpieczeństwie. Na spotkanie zaprosiliśmy Gminnego Komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej – p. Tomasza Samulskiego i ratownika medycznego – p. Łukasza Grycmana.

Podczas spotkania przekazane zostały dzieciom bardzo ważne i ciekawe informacje na temat pracy strażaków i ratowników medycznych. Poruszano kwestie związane z ochroną przeciwpożarową oraz zachowaniem bezpieczeństwa. Przypomniano także numery alarmowe pod jakie należy dzwonić, by w razie nagłego wypadku czy niebezpieczeństwa mogła zostać udzielona pomoc i jak należy się w takiej sytuacji zachować. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem przypatrywały się w jaki sposób wykonuje się  masaż serca, układa rannego w pozycji bezpiecznej. Pan Łukasz – tata Zosi pokazał dzieciom również sposoby niesienia pomocy przy drobnych skaleczeniach i urazach.

Na zakończenie przedszkolaki miały możliwość wejścia do wozu strażackiego, obejrzenia sprzętu gaśniczego. Dzięki tak atrakcyjnej i edukacyjnej wizycie dzieci miały możliwość zaznajomienia się z charakterem pracy strażaka i ratownika; mogły poznać wiele jej tajników, a część z nich na pewno na nowo rozpaliła w sobie chęć zostania w przyszłości człowiekiem niosącym  pomoc innym.

Serdecznie dziękujemy panu Tomkowi i panu Łukaszowi za poświęcony czas i cenne informacje, które na pewno na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków. Życzymy bezpiecznej pracy i płynącej z niej satysfakcji.