19 maja odbył się XIV Zjazd Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Kaliskiej.
Gospodarzem spotkania był Zespół Szkół w Mikorzynie. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy wraz z panią dyrektor Hanną Smyrek i katechetą panem Ryszardem Maciejem. Galeria!!!
Uroczystości rozpoczęła Msza Święta pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka. Następnie wszyscy zgromadzeni przemaszerowali do szkoły, gdzie odbyła się oficjalna część spotkania. Ważnym aspektem spotkania było przekazanie do Ministerstwa Edukacji Narodowej za pośrednictwem senatora Łukasza Mikołajczyka dokumentu dotyczącego stanowiska uczestników zjazdu w sprawie wychowawczej roli szkoły w ramach ogólnopolskiej debaty zmian w systemie edukacji „Uczeń. Rodzic. Nauczyciel – Dobra Zmiana”. Zwieńczeniem uroczystości był wspaniały program artystyczny nawiązujący m. in. do początków Państwa Polskiego i ponadczasowych wartości narodowych.
Na koniec uczestnicy spotkania zwiedzili Muzeum Mobilne Jana Pawła II, które przyjechało na uroczystość specjalnie z Krakowa.