Dnia 24 maja 2016 roku przedszkolaki odwiedziły gospodarstwo Państwa Urszuli i Adama Nawrotów z Lasek – rodziców Madzi. Dzieci omawiając w przedszkolu tematykę zwierząt gospodarskich i zwierząt, które można hodować w domu, mogły podczas tej wycieczki zobaczyć niektóre z nich np.: kaczki, gęsi, indyki, gołębie, różnego gatunku kury, króliki. Galeria!!!

Największym zainteresowaniem cieszyły się, pasące się na łące kucyki, które mogły dotknąć i pogłaskać. Duże wrażenie wywarły na przedszkolach również koty i ptaki kanarki, kolorowe papugi. Wizyta w gospodarstwie na długo pozostanie dzieciom w ich pamięci. Serdecznie dziękujemy Rodzicom Madzi za miłe przyjęcie nas w swoim gospodarstwie i za wspaniałe zajęcie edukacyjne na wiejskim podwórku. W przedszkolu ponadto dzieci z grupy 5 – latków mogły opowiedzieć o swoim zwierzątku jakie ma w domu lub jakie chciałby mieć. Dzieci najczęściej wymieniały: koty, małe pieski, rybki, chomiki, króliczki. Bardzo podobał się im żółw, którego do przedszkola przyniósł Kacper. Nasz kolega opowiedział nam wiele interesujących ciekawostek na jego temat. Dzieci z bliska mogły zobaczyć małego żółwia, dotknąć go, zaobserwować jak się porusza, jak pływa. Z wypowiedzi przedszkolaków wynika, że bardzo lubią zwierzęta i starają się o nie dbać.