6 czerwca 2016r.
odbyło się w naszej szkole kolejne Święto Patrona. Galeria!!!

Uroczystość rozpoczęła się zbiórką społeczności szkolnej wraz z zaproszonymi gośćmi przed budynkiem szkoły. Następnie wszyscy udali się do kościoła parafialnego p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, aby uczestniczyć w uroczystej liturgii sprawowanej przez księdza proboszcza Rafała Czmyra. Oprawę liturgii przygotował pan Ryszard Maciej. Po Mszy Świętej uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście spotkali się w sali gimnastycznej, gdzie wszystkich powitała dyrektor pani Hanna Smyrek. Wśród zaproszonych gości znaleźli się wójt gminy Trzcinica pan Grzegorz Hadzik, sekretarz gminy Trzcinica pani Renata Ciemny, delegacja ZS w Trzcinicy wraz z dyrekcją, emerytowani nauczyciele oraz pracownicy ZS w Laskach. Po uroczystym złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy w Kąciku Patrona rozpoczęła się część artystyczna pod hasłem "Patronie nasz, my Twoim śladem". Uczniowie przedstawili najważniejsze momenty z bogatej biografii Świętego Jana Pawła II. Ujęli to pięknie w żywym słowie oraz w prezentacji multimedialnej. Występ został wzbogacony pieśniami i piosenkami w wykonaniu chóru "Violino". Program artystyczny dostarczył wszystkim wielu wzruszeń. Nad całością występu czuwały panie: Dorota Cłapa, Ewa Mikołajczyk, Alina Gawlik i Danuta Wieczorek. Zaproszeni goście mogli obejrzeć wystawy poświęcone działaniom społeczności szkolnej wokół postaci Patrona w holu szkoły oraz w bibliotece.