W czerwcu odbyło się ciekawe wydarzenie czytelnicze przygotowane przez grupę uczniów z klasy V i VI SP pod tytułem „Galeria  Figur Woskowych”, czyli znani i lubiani bohaterowie literaccy pod czujnym okiem pani Renaty Marczak. Odbiorcami  byli  uczniowie klas I- IV SP. Wśród bohaterów znaleźli się: Tomek Sawyer, Ania z Zielonego Wzgórza, Pinokio, Śpiąca Królewna, Calineczka, Robinson Crusoe, Koziołek Matołek, Mała Mi i Włóczykij, Pippi. Galeria!!!

„Woskowe figury”miały na sobie kostiumy odpowiednie do roli i prezentowały się na tle ciekawej scenografii, np. Włóczykij na tle Doliny Muminków. Wiarygodności dodawały rekwizyty, np. wrzeciono przy Śpiącej Królewnie. Przy każdym bohaterze stał prezenter, który przedstawiał daną postać. Figury wprawdzie milczały ale wzbudzały rozbawienie. Następnie odbyło się niekonwencjonalne głosowanie. Uczniowie klas I-IV SP ustawili się przy wybranej przez siebie postaci, z którą chcieliby spędzić wakacje. Najwięcej sympatyków zyskał… Koziołek Matołek, oraz Mała Mi i Włóczykij. Na zakończenie zwycięzcy, czyli:  Koziołek Matołek, w tę rolę świetnie wcielił się Jakub Czajkowski, Mała Mi, czyli Wiktoria Bielińska oraz Włóczykij - Patryk Stężała otrzymali niespodzianki. Miłym akcentem spotkania był występ teatrzyku: „Jak Się Patrzy” z klas III SP, który tym razem wystawił sztukę: „Żuk”.
Było to sympatyczne wydarzenie czytelnicze promujące czytanie.

Gratulacje, Gratulacje, Gratulacje :)