16 września w Kępnie odbyła się impreza czytelnicza pod hasłem „Imieniny ulicy Henryka Sienkiewicza” z udziałem naszych uczennic: Aleksandry Grześniak z SP, Anny Parzonki i Mileny Wojdygi z Gimnazjum od opieką Pani Renaty Marczak.

Była to impreza plenerowa przygotowana przez Bibliotekę Pedagogiczną „Książnica” oraz nauczycieli bibliotekarzy powiatu kępińskiego skierowana do uczniów SP oraz gimnazjów a także mieszkańców, którzy licznie przybyli w tym dniu, aby podziwiać przepiękne interpretacje utworów w wykonaniu uczniów. Nasze uczennice pięknie czytały: Ola - fragment książki „W pustyni i w puszczy”, a Milena i Ania zaprezentowały fragment „Quo Vadis”. Oprócz występów uczennice uczestniczyły w akcji „Przygarnij książkę” - w ramach promocji czytelnictwa bezpłatnie rozdawano książki. Naszej szkole podarowano 12 tomów encyklopedii szkolnej wzbogacając nasz księgozbiór biblioteczny. Ponadto uczennice wysłuchały  prelekcji dot. historii ulicy oraz obejrzały wystawę zdjęć ulicy H. Sienkiewicza w dawnej fotografii. Całość imprezy dopełnił wspaniały tort w kształcie książki ufundowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Kępno, którym poczęstowano wszystkich uczestników imprezy. Była to bardzo pożyteczna akcja promowania czytelnictwa.