Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, 29 września 2016 biblioteka szkolna zorganizowała głośne czytanie z udziałem zaproszonych gości.

Tym razem odbiorcami głośnego czytania byli uczniowie klas I-III Gimnazjum. W tym roku do czytania wybrano fragmenty książki ogłoszonej przez internautów jako książka roku. A była nią powieść Henryka Sienkiewicza pt. „Quo Vadis”. Uczniom gimnazjum pięknie czytali: Pani Ewa Sołtysiak - przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Dorota Pawlik - pracownik umysłowy ZS w Laskach, Pani Aneta Wróbel - przedstawiciel Rodziców,  Pan Dawid Gościniak- pracownik Urzędu Gminy, Pan Piotr Czarnasiak - wicedyrektor ZS w Laskach. Również gimnazjaliści wzorowo zaprezentowali fragment książki czytając go z podziałem na role. W rolę lektorów wcielili się uczniowie: Anna Parzonka - Ligia, Milena Wojdyga - Narrator, Karol Władek - Marek Winicjusz. Całość przeplatano krótkimi wyjaśnieniami dotyczącymi lektury oraz krótkim streszczeniem. Na zakończenie imprezy Dyrektor ZS Pani Hanna Smyrek podziękowała Gościom za przybycie i miłą atmosferę podczas wspólnego głośnego czytania. Celem spotkania czytelniczego była popularyzacja czytelnictwa i promocja biblioteki oraz uwrażliwienie na piękno słowa czytanego.