„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”- zainspirowani słowami, naszego patrona Jana Pawła II, uczniowie wraz z gronem pedagogicznym podjęli decyzję o przystąpieniu do akcji Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego: Adopcja Serca.

Celem tej szlachetnej akcji jest wspieranie dzieci w Afryce. W comiesięcznych akcjach, organizowanych przez uczniów i ich wychowawców, będziemy zbierali pieniążki na jedno dziecko z kraju afrykańskiego. Jest to niezwykłe połączenie działalności uczniowskiej z czynieniem miłosierdzia – tak bardzo potrzebnego we współczesnym świecie. W taki oto sposób dajemy przykład dużym i małym, że każdy może dołożyć swoją cegiełkę w budowaniu lepszego świata. Bo przecież w każdym z nas jest dobro, trzeba ja umieć wykorzystać.
Koordynatorem naszej szkolnej akcji jest pan Piotr Czarnasiak, który czuwa nad prawidłowym przebiegiem każdego przedsięwzięcia. Za nami pierwsza akcja, którą przygotowali uczniowie pani Joanny Jenda, czyli klasa III gimnazjum. Jako prekursorzy akcji, spisali się na medal. Dzień wcześniej upiekli przepyszne muffinki, które na drugi dzień zostały sprzedane wśród uczniów i pracowników naszej szkoły. Po całościowej kalkulacji uczniowie na konto adopcji wpłacili 101.50 zł. Gratulujemy wysokiego utargu. A już w listopadzie czekać na nas będzie kolejna akcja. Tym razem będą to podopieczni pani Magdaleny Skóry więc uczniowie klasy II gimnazjum. Czym nas zaskoczą? Co pokażą? Dowiemy się już wkrótce.
Dziękujemy klasie III gimnazjum i pani Joannie Jenda i zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach.