22 uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II wraz z opiekunami udało się na Jasną Górę, aby uczestniczyć w XVI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół noszących imię świętego Jana Pawła II.

Tego dnia na wałach Jasnogórskich powiewało 370 sztandarów. Na placu przed klasztorem zgromadziło się 18 tysięcy uczniów z całej Polski. Mimo niesprzyjającej pogody panował radosny nastrój. Mszę świętą odprawił biskup Henryk Tomasik, który w słowie skierowanym do uczestników spotkania, nawiązał do 1050 rocznicy Chrztu Polski oraz do Roku Miłosierdzia. Ze spotkania przywieźliśmy pamiątkowe znaczki, dziesiątkę różańcową oraz obrazek z tekstem uczynków miłosierdzia. Uczestnicy pielgrzymki otrzymali dyplom podziękowania od Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci, za pomoc materialną jakiej udzieliliśmy dzieciom z tej placówki. Wszyscy cali, zdrowi i w radosnych nastrojach chociaż trochę zmarznięci wróciliśmy do szkoły. Nad przebiegiem pielgrzymki czuwał katecheta pan Ryszard Maciej.