Nasze przedszkole należy do Klubu Czytających Przedszkoli „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

W związku z tym 29 września uczestniczyliśmy w Dniu Głośnego Czytania. Zaprosiliśmy do przedszkola panią dyrektor Hannę Smyrek, wicedyrektora pana Piotra Czarnasiaka,  sekretarz gminy Trzcinica panią Renatę Ciemny, bibliotekarkę p. Marzenę Poziomka i przedstawicieli  rodziców. Goście przeczytali nam bajkę Janiny Porazińskiej „Szewczyk Dratewka”, gdyż w tym dniu ta pisarka obchodziłaby swoje urodziny. Przy dekoracji związanej z czytaną bajką, bardzo uważnie słuchaliśmy przygód szewczyka Dratewki. Rozmawialiśmy o tym co się wydarzyło, odgadywaliśmy zagadki związane z bohaterami utworu, a pomogli w tym przedszkolaki przebrane za te postaci np. kaczki, szewczyk czy też zła czarownica. W podziękowaniu lektorzy otrzymali pamiątkowy dyplom. Dziękujemy!