W czasie trwania przerwy świątecznej do szkoły przyszedł list. List z opisaną kopertą ‘Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego’Adopcja serc!

Kiedy został otwarty czekał w nim nasz długo oczekiwany ‘prezent’. Możemy śmiało powiedzieć iż był to nasz świąteczny prezent. List przybył długą drogę choć do nas został nadany dopiero w Warszawie. W tej długo wyczekiwanej przesyłce znalazło się zdjęcie z informacjami dotyczącymi naszego adopcyjnego dziecka. Został nim 4-letni Issoue Enock Ouedraogo z Wybrzeża Kości Słoniowej. Radość napełniła nasze serca, bo cała społeczność szkolna zaangażowała się w ten jakże wymowny cel jakim jest Adopcja Serca. Rodzice naszego czteroletniego dziecka są bardzo biedni i nie stać ich na edukację swojego synka, w liście przysłanym do  Zespołu Szkół im. Jana Pawła II bardzo proszą i dziękują za pomoc, jak sami piszą nie kryją wzruszenia i zapewniają nas iż będą o nas pamiętać w swojej modlitwie. Fotografia oraz informacje o Naszym Issoue Enock już znalazły swojej miejsce na gazetce poświęconej akcji Adopcji Serca, zachęcamy do oglądania i wspierania tego szczytnego dzieła jakim jest pomoc bliźniemu w potrzebie.