W piątek 6 stycznia 2017 roku odbył się V Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w Kościele parafialnym pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Trzcinicy.

Wszystkich zebranych gości oraz uczestników powitał Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik przybliżając także historię tradycji kolędowania. Wspólne kolędowanie rozpoczął Chór VIOLINO z Zespołu Szkół w Laskach pod kierunkiem pani Danuty Wieczorek a zakończył Chóru Zespołu Szkół w Trzcinicy pod batutą pani Renaty Adamskiej.

Oto jak zaczynamy rok 2017 - Festiwalem Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych tym razem w Trzcinicy. Chórzyści wyglądali bardzo elegancko, a ich śpiew był na bardzo wysokim poziomie. Zaśpiewaliśmy "Lulajże Jezuniu" w 3 głosie, utwór który stanowił inspiracje dla wielu twórców m.inn. Fryderyk Chopin wykorzystał jej motyw w swoim scherzo h-moll op.20; "Dzisiaj w Betlejem" - w 3 głosie oraz "Śpiewajcie Panu radosną pieśń" - kanon dziękczynny wielbiący narodzonego Pana. Wisienkę na torcie stanowił akompaniament gitary wykonany przez Pawła Maryniaka oraz piękny tekst napisany przez naszą polonistkę panią Magdalenę Skórę za co serdecznie dziękujemy.:)
W części głównej dzieci i młodzież z terenu Gminy Trzcinica zaprezentowała kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne z podziałem na grupy wiekowe: przedszkole, klasy I-III SP, klasy IV-VI SP oraz gimnazjum. Więcej informacji na stronie: www.trzcinica.com.pl

W niedzielne popołudnie 8 stycznia nasza chórzystka Wiktoria Bielińska uczestniczyła w Finale Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Bralinie. W pięknym stylu pastorałką "Uciekali" wyśpiewała I miejsce - GRATULUJEMY!!!