Jak co roku w okresie Wielkiego Postu w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Laskach odbyły się Szkolne Rekolekcje Wielkopostne. Trwały od 15.03 – 17.03.2017 r. celem, których było jak najlepsze przygotowanie się do Świąt Wielkanocnych. Galeria!!!

Ćwiczenia rekolekcyjne odbywały się w szkole i w kościele. W tym roku staraliśmy się bliżej poznać uczynki miłosierdzia względem duszy i ciała. Oglądaliśmy filmy „Dzieci Afryki” oraz „Listy do Boga”, a klasy I-III szkoły podstawowej „Marcelino chleb i wino”. Klasy młodsze pracowały nad tym aby być miłym i życzliwym. Natomiast klasy IV- VI i gimnazjum wzięły udział w konkursie biblijnym. Konkretnym czynem rekolekcyjnym było przeprowadzenie akcji „Wyślij pączka do Afryki”Drużyna Jana Pawła II upiekła ciasteczka i zrobiła mini tortille. Uzyskane środki ze sprzedaży zostały przekazane braciom Franciszkanom pracującym na misjach.
Każdego dnia spotykaliśmy się również w kościele na wspólnej Eucharystii. Rekolekcje głosił ks. Karol Hojeński wraz z zespołem muzycznym w składzie: gitara – Daniel, solistka – Kasia. Podczas nauk rekolekcyjnych omawiane były trzy cnoty  Boże: Wiara, Nadzieja i Miłość. Cnotami tymi żyli trzej pastuszkowie z Fatimy Franciszek, Hiacynta i Łucja. Ksiądz Karol w sposób prosty a zarazem interesujący omówił temat objawień Fatimskich wykorzystując  do tego plansze i inne pomoce. Ogromna radość i pozytywna energia wypływała z piosenek religijnych ilustrowanych ruchem, które zespół wykonywał wspólnie z dziećmi i młodzieżą. Podczas Mszy świętej młodzież brała czynny udział przygotowując liturgię słowa Bożego. Na zakończenie młodzież prowadziła każdego dnia inne nabożeństwo: różaniec, koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz Drogę Krzyżową pod opieką katechety Ryszarda Macieja. Za dobrze przeżyty czas rekolekcji składamy serdeczne podziękowania ks. Karolowi i Jego zespołowi oraz pasterzowi parafii Laski ks. Rafałowi Czmyrowi.
Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Laskach

Rekolekcje w przedszkolu
W dniach od 15.03. – 17.03.2017 roku dzieci przedszkolne z grupy ,,Motylki” i ,,Biedronki” wzięły udział w Szkolnych Rekolekcjach Wielkopostnych. W tym roku odbywały się one pod hasłem ,,Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”. Podczas rekolekcji poznaliśmy postacie trzech pastuszków, oglądając film dla dzieci pt. ,,Fatima – dzień, w którym tańczyło słońce”. Wykonaliśmy wspólnie plakat ,,Jezusa Cierpiącego” i naklejaliśmy serduszka z naszymi dobrymi uczynkami. Nie zabrakło również zabaw i piosenek religijnych. Każdego dnia uczestniczyliśmy również we Mszy św. połączonej z nabożeństwem. Rekolekcje prowadził ks. Karol Hojeński. W kościele mogliśmy pośpiewać, a nawet zabawić się w rytm piosenek połączonych gestami i ruchem, przygrywał nam bowiem zespół muzyczny. Wzięliśmy również udział w akcji ,,Wyślij pączka do Afryki”. Kupując ciasteczka pomagaliśmy biednym dzieciom z Afryki. Trzy dni rekolekcji były interesujące i szybko minęły. Dziękujemy!