Akcja Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego: Adopcja Serca /Galeria!!!„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”- zainspirowani słowami, naszego patrona Jana Pawła II, uczniowie wraz z gronem pedagogicznym podjęli decyzję o przystąpieniu do akcji Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego: Adopcja Serca. Celem tej szlachetnej akcji jest wspieranie dzieci w Afryce. W comiesięcznych akcjach, organizowanych przez uczniów i ich wychowawców, będziemy zbierali pieniążki na jedno dziecko z kraju afrykańskiego. Jest to niezwykłe połączenie działalności uczniowskiej z czynieniem miłosierdzia – tak bardzo potrzebnego we współczesnym świecie. W taki oto sposób dajemy przykład dużym i małym, że każdy może dołożyć swoją cegiełkę w budowaniu lepszego świata. Bo przecież w każdym z nas jest dobro, trzeba ja umieć wykorzystać.
Koordynatorem naszej szkolnej akcji jest pan Piotr Czarnasiak, który czuwa nad prawidłowym przebiegiem każdego przedsięwzięcia.

Miesiąc - Październik 2016


Za nami pierwsza akcja, którą przygotowali uczniowie pani Joanny Jenda, czyli klasa III gimnazjum. Jako prekursorzy akcji, spisali się na medal. Dzień wcześniej upiekli przepyszne muffinki, które na drugi dzień zostały sprzedane wśród uczniów i pracowników naszej szkoły. Po całościowej kalkulacji uczniowie na konto adopcji wpłacili 101.50 zł. Gratulujemy wysokiego utargu. A już w listopadzie czekać na nas będzie kolejna akcja. Tym razem będą to podopieczni pani Magdaleny Skóry więc uczniowie klasy II gimnazjum. Czym nas zaskoczą? Co pokażą? Dowiemy się już wkrótce.
Dziękujemy klasie III gimnazjum i pani Joannie Jenda i zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach.

Miesiąc - Listopad 2016

Listopadowa akcja Adopcji Serca należała do klasy II gimnazjum. Uczniowie tejże klasy wraz z wychowawczynią panią Magdaleną Skórą długo myśleli, czym zaskoczyć swoich kolegów i koleżanki.  Z niecierpliwością oczekiwali dnia, w którym akcja miała się odbyć. II gimnazjum postanowiła upiec pyszne ciasteczka owsiane. Ilość ciasta była ogromna. Całe przedsięwzięcie trwało kilka godzin. Drugoklasiści wraz ze swoim opiekunem wytrwali do końca, co bardzo się opłaciło i zaowocowało znacznym zasileniem  konta adopcyjnego! Gratulujemy klasie II gimnazjum i ich wychowawczyni tak wysokiego utargu.  Jednocześnie cieszymy się z tak ogromnego zaangażowania ze strony naszych uczniów i ich rodziców. Cegiełka ofiarowana przez  klasę II gimnazjum na nasze szkolne dzieło niesienia pomocy bliźniemu w potrzebie, już znalazła swoje miejsce na gazetce szkolnej. Dziękujemy!
 
A już w grudniu czeka na nas niespodzianka ze strony klasy I gimnazjum. Ciekawe, co przygotują podopieczni pana Zbigniewa Wachowiaka. Dowiemy się niebawem!

Miesiąc - Grudzień 2016


W grudniowej Adopcji Serca zapachniało smacznymi i apetycznie polukrowanymi piernikami. Uczniowie I gimnazjum ze swoim wychowawcą panem Zbigniewem Wachowiakiem postanowili je upiec.  Były rewelacyjne! Najmłodsi gimnazjaliści napiekli tych smacznych ciasteczek tyle, że pozwoliło im to na sprzedaż aż w dwa dni. Ich świąteczne ciasteczka znalazły nawet swoje miejsce wśród pracowników Urzędu Gminy w Trzcinicy oraz Biblioteki Publicznej w Trzcinicy.  Nasi uczniowie postanowili dotrzeć ze swoją kwestą nawet tam i opłaciło się, co bardzo nas cieszy. Po przeliczeniu utargu i odliczeniu wkładu w sfinansowanie produktów I gimnazjum jako kolejna klasa w szkole znacznie zasiliła  konto Adopcji Serca, za co niezmiernie dziękujemy. Bardzo nas to cieszy, ponieważ, jak wszyscy doskonale wiedzą, praca z ciastem piernikowym i samymi piernikami jest niezwykle pracochłonna.  Rzeźbienie, lukrowanie, ozdabianie wymaga czasu, ale uczniowie tej klasy pod czujnym okiem swojego wychowawcy stanęli na wysokości zadania. Dlatego gratulujemy I gimnazjum i panu Zbyszkowi!
 
Klasa I gimnazjum zamyka etap gimnazjalny Adopcji Serca i tym samym już wiemy, że w styczniu akcję przeprowadzą uczniowie klasy VI szkoły podstawowej wraz z wychowawczynią panią Ewą Mikołajczyk. Ciekawe, czym nas zaskoczą i ile przy tym pieniążków zbiorą dla naszego adoptowanego dziecka w Afryce. Życzymy powodzenia!


W czasie trwania przerwy świątecznej do szkoły przyszedł list. List z opisaną kopertą ‘Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego’. Kiedy został otwarty czekał w nim nasz długo oczekiwany ‘prezent’. Możemy śmiało powiedzieć iż był to nasz świąteczny prezent. List przybył długą drogę choć do nas został nadany dopiero w Warszawie. W tej długo wyczekiwanej przesyłce znalazło się zdjęcie z informacjami dotyczącymi naszego adopcyjnego dziecka. Został nim 4-letni Issoue Enock Ouedraogo z Wybrzeża Kości Słoniowej. Radość napełniła nasze serca, bo cała społeczność szkolna zaangażowała się w ten jakże wymowny cel jakim jest Adopcja Serca. Rodzice naszego czteroletniego dziecka są bardzo biedni i nie stać ich na edukację swojego synka, w liście przysłanym do Zespołu Szkół im. Jana Pawła II bardzo proszą i dziękują za pomoc, jak sami piszą nie kryją wzruszenia i zapewniają nas iż będą o nas pamiętać w swojej modlitwie. Fotografia oraz informacje o Naszym Issoue Enock już znalazły swojej miejsce na gazetce poświęconej akcji Adopcji Serca, zachęcamy do oglądania i wspierania tego szczytnego dzieła jakim jest pomoc bliźniemu w potrzebie.

Miesiąc - Luty 2017


Jabłkowe róże i owsiane ciasteczka
to propozycja klasy szóstej na zebranie pieniążków dla naszego podopiecznego z Wybrzeża Kości Słoniowej. W jedno z lutowych popołudni uczniowie klasy szóstej wraz ze swoją wychowawczynią Panią Ewą Mikołajczyk zebrali się, aby zmierzyć się z zadaniem jakie sobie wyznaczyli. Kolejnego dnia te same osoby sprzedawały swoje wypieki pod czujnym okiem swojej wychowawczyni, która kierowała naszą czwartą już akcją Adopcji Serca. Smakołyki były pyszne i rozeszły się jak świeże bułeczki, dzięki czemu klasa szósta wpłaciła na konto naszej szkolnej fundacji wcale niemałą kwotę pieniążków. Serdecznie dziękujemy klasie szóstej wraz z Panią Ewą i czekamy na kolejną akcję tym razem będą to ich, o rok młodsi, koledzy – czyli klasa piata z Panią Dorotą Cłapą.

Miesiąc - Marzec 2017


Piąta akcja, to akcja klasy piątej. Podopieczni Pani Doroty Cłapy postanowili upiec ciasteczka zbożowe oraz muffinki. Adopocja Serca, która jest prowadzona w naszej szkole od października, cieszy się ogromnym powodzeniem zarówno wśród uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, jak i rodziców. Uczniowie jeszcze nigdy nas nie zwiedli i tym razem pozwolili klasie piątej na uzbieranie pieniążków dla naszego Isseu. Bardzo się cieszymy i gratulujemy klasie piątej, że z tak olbrzymim zaangażowaniem przeprowadzili swoją akcję. Ich oryginalne produkty znikały z koszyków w mgnieniu oka, musiały i były naprawdę przepyszne! Z olbrzymią niecierpliwością czekamy na propozycję klasy IV wraz z Panią Małgorzatą Drzazgą. Co to będzie dowiemy się już w kwietniu.